Infopanel

Aktualizováno: 28.02.2016
Zobrazeno: 6544x

Bezplatná právní poradna praha, Bezplatná právní poradna, Bezplatná právní poradna praha 2, Právní poradna bezplatná praha, BEZPLATNÁ ADVOKÁTNÍ PORADNA.

Advokátní kancelář Praha JUDr. PhDr. Oldřich Choděra

Advokátní kancelář - Praha 2

Advokátní kancelář Praha JUDr. PhDr. Oldřich Choděra nabízí veškeré právní služby a internetovou poradnu. Náš právník či advokát Vám poskytne právní služby nejen v Praze.


Adresa

Advokátní kancelář Praha JUDr. PhDr. Oldřich Choděra Praha 2

12000, Praha 2 (ukázat na mapě)
E-mailNapsat email
Webové stránkywww.chodera.cz
5

hodnoceno 2x


Vložil: Eva
Datum: 10.03.10 07:16
Dobrý den., prosím o kvalifikovanou radu. Popis situace : k 31.1.2010 jsem dostala výpově´d pro nadbytečnost ( par. 52 c)., tzn. ukončení prac.poměru k 31.3.2010. V termínu 25.1.2010 až 26.2.2010 jsem byla nemocná (PN)., tzn. že nebude nárok na řádnou dovolenou ale za "odpracované dny". Konkrétně : v lednu odpracováno (včetně svátku 1.1.2010) 16 prac.dnů nemoc 5 prac.dnů v únoru nemoc 20 prac.dnů v březnu bude odpracováno (vč.dovolené) 23 prac.dnů Dle ZP se poskytuje za odpracovaných 21 dnů 1/12 z celoročního nároku ( dle prac.smlouvy mám 25 dnů) Paragraf 223 odst.5 říká : dovolená za odpracované dny se za nemoc nekrátí (pouze za důvody v odst.2 , tj. neomluvené směny..) Můžete mi prosím spočítat, na kolik dnů dovolené mám tedy nárok , účetní není schopna. Děkuji Vám předem za odpověď. E.V.
Vložil: Petr H.
Datum: 10.03.10 19:02
Dobry den,nevim na koho se mam obratit,abych zjistil jak ze Sve velice obtizne situace,predluzeni.z pocatku jsem u nekterych uveru zatajil dalsi pohledavky,protoze jsem vedel,ze bych neuspel..ted jsem v situaci kdy me kazdy financni poradce rika ze jedine vychodisko je vyhlaseni osobniho bankrotu.bohuzel jsem take zjistil,coz ale namam overeno..ze mi taky treba hrozi az odneti svobody 2,5 az 5let...ze je to brano jako podvod..uvery ktere jsem si vzal jsem samozrejme chtel splacet,bohuzel jsem se rozvedl a vyplata mi nestaci...nevim jak dal...vseho se dost bojim...dekuji za odpoved...Petr H.
Vložil: Daněk
Datum: 11.03.10 08:56
Dobrý den,pracuji v DD jako vychovatel,máme nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobu a zaměstnavatel nám píše jeden celý den dovolené na dny, kdy mám podle plánu tři hodiny pracovní dobu.je tento postup správný? Moc děkuji Daněk.
Vložil: Dvořák
Datum: 16.03.10 09:47
Dobrý den. Využívám Vaší služby ke dvěma dotazům: 1)potřeboval bych vysvětlit pojem "dopravní činnost" 2)Obec v územním rozhodnutí vydala m.j. i zákaz výše uvedené činnosti. V obci bydlím,mám zde trvalé bydliště i vlastní pozemek,na kterém parkuji s nákladním vozidlem,kterým provozuji autodopravu na základě koncese,kterou mi tento obecní vydal.Není zde žádné překladiště neb sklad materiálu.Koncese byla vydána cca 12 let před vydáním územního rozhodnutí. Dotaz:Je možné mi tuto činnost,tak jak jsem ji popsal zakázat a donutit mě parkovat jinde?V obci není zákaz parkování vozidel ani na veřejných komunikacích. Děkuji za odpovědi.Dvořák
Vložil: Iveta
Datum: 16.03.10 11:50
Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit? Přišla mi exekuce, ani pořádně nevím, za co. Jedná se mi ale o to, že mi exekutor zablokoval účet, kam mi chodí celá mzda. Zůstala jsem s dětmi zcela bez prostředků, navyšují se mi neuhrazené splátky za úvěry, bydlení, platby školy dětem atd... Exekutorský úřad nereaguje, nezvedají telefony, neodpovídají na e-mily. Poradí mi někdo, jak se bránit a jak z toho ven? Předem děkuji Iveta H.
Vložil: Dvořák
Datum: 02.04.10 00:50
Ještě jednou dobrý den. Před časem jsem v této rubrice požádal o vysvětzlení pojmu "dopravní činnost".Nevím,kde se dozvím od Vás odpověď.Odepíšete na uvedenou adresu nebo bude zveřejněna zde.Ale nečtu zde ani odpověď ani na jiné dotazy.Děkuji
Vložil: Jirka
Datum: 16.05.11 22:46
Dobrý den!Chtěl bych se zeptat zda při žádosti o rozvod se tato podává na předepsaném formuláří či ne a kam se taková žádost podává. 2) Jestli existuje nějaký vzor,rád bych jej použil. 3) Patří do společného majetku i zařízení,které slouží k podnikání jednoho z manželů? Děkuji Jirka
Vložil: Lucie
Datum: 04.05.12 08:08
Dobrý den,můj otec dědil po své zemřelé sestře,bohužel měla dluhy ve výši 270.000kč on a jeho rodina dědictví odmítla a tím to automaticky přešlo na mě já se z otcem nestýkám od dětství,naši jsou rozvedeni od roku 1975,jeho sestru neznám má vůbec na takovéto počínání nárok? Mám 2 nezletilé děti a bojím se aby to nepřešlo na ně.A kolik budu muset zaplatit za odmítnutí dědictví,nepracuji tudíš nemám žádný příjem,nebo to platí můj otec? Bojím se aby to nebyla nějaká past a oni nechtěli(hlavně otec) abych to všechno včetně notáře zaplatila? Moc děkuji za odpověd Hrušková
Vložil: Ivana Bernáthová
Datum: 21.05.13 13:36
Dobrý den, chtěla jsem se informovat na postup při rozvodu. Již mám vypracovaný návrh na rozvodové řízení. Jedno dítě mám nezletilé a druhé zletilé - student Vysoké školy. Můj dotaz - při podání návrh na rozvodové řízení se zároveň s tím podává i návrh na vyživovací povinnost nebo se toto podává až když budeme rozvedeni? Co se týče syna, ten podává návrh již sám, je plnoletý-podává návrh až po rozvodu po nabytí právní moci nebo současně s rozvodem? A ještě jedna věc - manžel se zadlužil ze svého podnikání /podnikal na fyzickou osobu/ - při majetkovém vyrovnání mohu napsat, že dlužné částky, které nabyl v době manželství, ale které byly na jeho podnikání bude splácen on? Děkuji za odpověď
Vložil: Barunka
Datum: 08.01.16 12:51
Přeji dobrý den, moc prosím o radu pro mého bratra, který se bohužel svou vlastní chybou dostal do nepříjemné situace a neví jak ji řešit. Od října 2014 do února 2015 žil téměř půl roku ve společné domácnosti s paní t.č. v rozvodovém řízení. V březnu 2015 se rozešli, paní se rozvedla a v listopadu 2015 se z tohoto soužití narodil syn. Můj bratr není uveden v rodném listě jako biologický otec ani dítě se po něm nejmenuje i když paní tvrdí, že je bez diskuse jeho. Do r.l. uvedla jméno svého ex manžela, prý kvůli 6ti měsíční ochranné lhůtě. Jak máme postupovat dál, když paní vyhrožuje soudem, chce výživné atd., je možné se zříci otcovství nebo popřít otcovství ? děkuji předem za odpověď.
Vložil: xxx
Datum: 26.02.16 19:37
Dobry den, moc prosim o pomoc. V srpnu se nad nas byt nastehovali najemnici z Holandska, kteri maji nekolik deti a nedodrzuji vubec zadna pravidla. Dupaji, ze duni cely byt, triskaji dvermi a delaji to cele dny 7 dni v tydnu. Nikdo z nich nepracuje. Ja se lecim , protoze mam rakovinu, jsem na tom zdravotne velice spatne podstupuji chemoterapie a zareni. Nemam silu to poslouchat.Jelikoz nocni klid dodrzuji, nemohli jsme privolat policii. Rusi i vlastniky pod nami. Nescetnekrat jsme je zadali o klid,marne. Psali jsme majitelum, neodpovidaji, volali jsme majitelum bytu marne. Bud telefon nezvedaji, nebo dokonce vyhrozuji. Ja uz jsem naprosto zoufala, navic mam invalidni duchod III. stupne s dedicnou psychiatrickou chorobou a rakovina me uplne znicila. Dokonce jsme psali i na Mestsky urad Praha 10 a ti nam poradili obcanskou porAdnu, ktera nam poradila zapurci zalobu. Co si o tom myslite pane doktore? Co nad nami bydli se mi stresem z nich hrozne zhorsil zdravotni stav, mam strach , mam 4- letou dceru a potrebuji se lecit, ale s nimi nad hlavou to nejde. Prosim, poradite mi, zda je nejake reseni.
MAXportal.cz